Dlaczego dziewczyny (i nie tylko!)lubią brąz?

Opalona skóra podoba nam się od lat. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego?

Ponad sto lat temu blada skóra była oznaką delikatności i szlachetnego pochodzenia. To dlatego panienki z dobrych domów podczas spacerów w letnie dni chroniły parasolkami swą twarz czy dłonie przed silnymi promieniami słońca. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi moda. Od wielu dekad blada cera jest całkowicie passe i już dawno ustąpiła pola muśniętej słońcem, smakowitej jak latte lub mocno czekoladowej skórze.

Nikogo nie trzeba dziś przekonywać, że ozłocone ciało prezentuje się pięknie w każdych warunkach- na egzotycznej plaży, na romantycznym wieczornym spacerze, na imprezie, a nawet na ważnym spotkaniu w pracy. Świadome tego dziewczyny chętnie podkreślają kolor swojej skóry, dobierając ubrania, które ładnie kontrastują z opalonym ciałem. To dlatego latem tak chętnie nosimy błękit, turkus czy niezastąpioną biel.
Poza tym, zdrowo opalona skóra, zwłaszcza o złocistym odcieniu, jest promienna, zadbana, po prostu wygląda zdrowo i dlatego tak chętnie się nią chwalimy!
Jednak czy ładny wygląd to jedyny powód, dla którego tak bardzo podobają nam się delikatnie, lub nieco mocniej opaleni ludzie? Oczywiście, że nie! Ozłocone ciało jest bowiem oznaką częstego i długotrwałego przebywania na świeżym powietrzu. Osoba, która może pochwalić się brązową skórą sprawia wrażenie aktywnej, wysportowanej, lubiącej ruch. Do takich osób lgniemy, ich towarzystwo lubimy, bo wiemy, że czas spędzony z nimi nie będzie nudny i zmarnowany.
Nic dziwnego zatem, że od dawna próbujemy ozłocić nasze ciało przy pomocy różnych dostępnych sposobów. Najskuteczniejszy z nich to jednak opalanie natryskowe. Tylko ta opcja zapewnia możliwość dobrania indywidualnego odcienia opalenizny, dopasowanego do twojej karnacji. Dzięki temu, skóra wygląda na naturalnie i zdrowo opaloną- zupełnie tak, jakbyś wróciła z długiego urlopu nad morzem. Z piękną, promienną i zadbaną cerą oraz opaloną skórą uzyskaną dzięki opalaniu natryskowemu spodobasz się każdemu… a przede wszystkim sobie!